News

Waporyzacja czy palenie?

Waporyzator to niewielkie urządzenie, swoim wyglądem często przypominające najnowsze e-papierosy. W przypadku vaporizera mamy jednak do czynienia z urządzeniem do bezdymnej inhalacji ziół, w tym także suszu CBD. Urządzenie podgrzewa zioła do odpowiedniej temperatury. Produkuje przy tym parę, a w trakcie waporyzacji susz nie spala się, a jedynie podgrzewa. Para ta jest o wiele mniej szkodliwa dla naszego organizmu niż dym, ponieważ nie zawiera substancji smolistych, benzenu czy naftaliny.

Klasyczne palenie

Ogień potrzebny do spalenia ziół powoduje ich zwęglenie. Wywołuje to wiele niepożądanych reakcji chemicznych, np. wytwarzanie się substancji smolistych i tlenku azotu. Substancje te działają na szkodę naszego organizmu. Cierpią przy tym szczególnie nasze płuca oraz gardło.

Proces spalania niszczy również aktywne związki chemiczne zawarte w ziołach oraz skutkuje uwolnieniem się nawet stu toksycznych substancji, z których ponad 40 ma działanie rakotwórcze. Dym oczywiście nam szkodzi, podrażniając gardło czy wywołując kaszel. Sprzyja również zaleganiu w naszym gardle flegmy. Mimo, że dla wielu młodych osób są to krótkotrwałe efekty, z czasem przeradzają się w przewlekłe procesy.

Waporyzacja

Waporyzacja jest przede wszystkim wygodna. Po pierwsze, uwalniana para szybciej rozpływa się w otoczeniu, a zapach spalonych ziół jest znacznie mniej drażniący. Jednak główną zaletą waporyzacji jest to, że zapewnia najlepsze działanie odprężające. Wprost „wyciska” z roślin to, co w nich najlepsze.

W przeciwieństwie do klasycznego palenia, podczas waporyzacji dochodzi jedynie do pogrzania ziół, a nie ich spalenia. Uwalnia to substancje aktywne, zamiast je niszczyć, a para, która jest skutkiem waporyzacji okazuje się być chłodniejsza, a przy tym o wiele bardziej delikatna niż dym, wynikający z procesu spalania. Przede wszystkim – para nie drażni naszego gardła i dróg oddechowych.

Waporyzacja staje się w Polsce coraz bardziej popularna. Ta nowatorska technologia jest wspaniałą alternatywą dla klasycznego palenia i uwielbiają ją osoby, które pokonały walkę z nałogiem papierosowym. Postawiwszy na waporyzację tak naprawdę żegnasz się z dymem. Oszczędzasz przy tym na zdrowiu, które jest naszym priorytetem.

Sklep stacjonarny
ul. Głogowska 69, Poznań
Zobacz produkty